Znęcał się nad partnerką oraz kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mieszkańcowi powiatu jeleniogórskiego, który od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Mężczyzna awanturował się, bił i kopał, poniżał pokrzywdzoną oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna w dniu zatrzymania również kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za to przestępstwo zastosował wobec niego dozór policyjny, a także zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią oraz ma on zakaz opuszczania kraju. Za to co zrobił odpowie przed sądem.

Policjanci z Kowar zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu.

47-latek został zatrzymany 28 stycznia br. podczas interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną.  Mężczyzna od kilku lat znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Kobieta długo znosiła upokorzenia jakie doznawała od swojego partnera i nie powiadamiała o tym policji. Nadużywał on alkoholu, który wyzwalał w nim agresję.  Wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, bił kobietę i ją poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia. Tego dnia kobieta wezwała policję zaraz po tym, jak otrzymała od 47-latka telefoniczne groźby. Pomimo tego, że w tym czasie nie było go w domu, kobieta bała się o swoje zdrowie i życie, a także mienie. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, pojawił się również 47-latek. Przyjechał samochodem. Okazało się, że jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Nie był to pierwszy raz kiedy mężczyzna kierował autem będąc pod wpływem alkoholu, miał również zakaz kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze agresora umieścili w policyjnym areszcie.

Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. 30 stycznia br. Prokurator objął mężczyznę dozorem policyjnym, wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią  oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment