Zmiany w organizacji ruchu na przejściu granicznym w Jędrzychowicach i innych

Zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu i ograniczenie prędkości nawet do 20 km/h – taką czasową organizację ruchu wprowadzono na pięciu drogowych przejściach na granicy z Niemcami i Czechami. Zmiany związane są z wprowadzeniem kontroli sanitarnej w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Kontrola sanitarna odbywa się na granicy niemiecko – polskiej, w Jędrzychowicach koło Zgorzelca na autostradzie A4.

Aby te działania mogły być skuteczne i bezpieczne, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zawężono przekrój jezdni do 1 pasa ruchu, z jednoczesnym ograniczeniem prędkości przejazdu przez ten odcinek do 40 km/h.

Na miejsce delegowane zostały niezbędne służby publiczne, gdzie wdrożony został systemu obrony sanitarnej granic. Kontrole obejmą przede wszystkim autobusy oraz busy wjeżdżające do Polski. Kontrole będą przeprowadzane w taki sposób, by nie zakłócać płynności ruchu na granicy.

Czasowa organizacja ruchu, na jezdniach wjazdowych do Polski, została wprowadzona w Jędrzychowicach na A4, Kołbaskowie na autostradzie A6, w Świecku na A2, Olszynie na DK18 oraz w Gorzyczkach na A1. GDDKiA prosi kierowców o zwiększoną uwagę i dostosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Na miejsce delegowane zostały niezbędne służby publiczne. Kontrole obejmą przede wszystkim transport autobusowy, autokarowy, busowy powyżej 8 osób, żeby w maksymalny możliwy sposób nie zakłócać płynności na granicy.

Źródło: GDDKiA

Share

Zobacz inne

Leave a Comment