Zmiany w dowozie dzieci do ZS-P w Marciszowie – Aktualizacja komunikatu

Informujemy, że dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie na kursach nr 1, nr 3 i nr 4 nie uległ zmianie. Kurs nr 2 z przystankiem w Domanowie ze względu na dużą liczbę dowożonych dzieci realizowany będzie za pomocą 2 autobusów, tak jak to miało miejsce w 19 października br. o godz. 7:05 i 7:10. Pierwszym autobusem odjeżdżają dzieci z kl. V-VIII, w drugiej kolejności dzieci z kl. 0-IV i 5 – latki.

W sytuacji wyjątkowej, w której ze względu na przekroczenie limitu wolnych miejsc w autobusie nie wszystkie dzieci zostaną zabrane z przystanku, kierowca, który nie zabrał wszystkich dzieci podczas swojego kursu, ma obowiązek niezwłocznie po dowiezieniu pierwszej grupy dzieci, wrócić po pozostałe i dowieź je do szkoły. Pierwszeństwo w przewozie w takiej sytuacji mają dzieci najmłodsze z kl. 0-IV i 5-latki.

Analogicznie będzie przebiegał powrót dzieci ze szkoły, w przypadku zagrożenia przekroczenia limitów wolnych miejsc w autobusach, kierowcy będą rozwozić dzieci wg ustawowych wytycznych, wykonując w razie konieczności zwiększoną liczbę kursów. Dzieci w tym czasie będą przebywały w świetlicy.

Wszystkie dzieci zostaną dowiezione i rozwiezione w bezpieczny sposób.

 

Zobacz inne

Leave a Comment