Zmiana opłat za zwiedzanie Wąwozu Kamieńczyka

Informujemy, że od 1 stycznia 2021 roku zmieni się opłata za zwiedzanie Wąwozu Kamieńczyka. Bilet będzie kosztował 10 zł, a ulgowy 5 zł. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, nadal będzie utrzymany limit 35 osób, które jednocześnie mogą przebywać na platformach widokowych Wodospadu. Przypominamy, że zwiedzanie Wodospadu Kamieńczyka może się odbywać tylko w kasku ochronnym, który jest udostępniany turystom po zakupie biletu wstępu. Kaski te są na bieżąco dezynfekowane.

Z nowym rokiem nie zmienią się opłaty za wstęp na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Opłata normalna, jednodniowa, indywidualna wyniesie 8 zł, a ulgowa 4 zł. Dla grup z przewodnikiem górskim sudeckim opłata normalna wynosi 7 zł, a ulgowa 3,5 zł. Z kolei bilet indywidualny trzydniowy normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 10zł.

Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego można nabyć w punktach kasowych KPN oraz tzw. punktach mobilnych lub za pośrednictwem strony internetowej kpn.eparki.pl.  Opłata nie jest pobierana m.in. od dzieci w wieku do lat 7, mieszkańców gmin: Kowary, Karpacz, Podgórzyn, Jelenia Góra, Piechowice, Szklarska Poręba, członków rodzin wielodzietnych posiadających ważną Kartę Dużej Rodziny (KDR) i ratowników górskich. Opłata ulgowa przysługuje uczniom i studentom, emerytom i rencistom, osobom niepełnosprawnym oraz żołnierzom służby czynnej. Obowiązek wykazania prawa do zwolnienia z opłat za wstęp lub prawa do ulgi leży po stronie osoby, która się o taką ulgę się ubiega. Należy okazać odpowiedni dokument w punkcie pobierania opłat.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment