Złoty pociąg

Od kilkunastu dni cały kraj i część świata obiegła informacja o rzekomym „złotym pociągu” ukrytym przez nazistów w naszym regionie a dokładniej w okolicach Wałbrzycha. Media prześcigają się w informowaniu o zawartości składu bogatego w drogocenne metale i inne dzieła sztuki.
Jak informują historycy zawartość pociągu miała zostać przeznaczona na stworzenie tzw. „Czwartej Rzeszy” po upadku Hitlera. Pociąg z kosztownościami wyjechał z Wrocławia i zaginął bez wieści. Jedne ze źródeł podają, że skład znajduje się w tunelu kolejowym między Świebodzicami i Wałbrzychem.

Dzisiaj Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wyraził zgodę na dokonanie rekonesansu miejsca, na którym ma znajdować się „złoty pociąg”. Rekonesans mają przeprowadzić wojskowi specjaliści z Wałbrzycha, którzy oszacują ewentualne koszty dotarcia do ukrytego pod ziemią składu.

Jeżeli rzekomy „złoty pociąg” zostanie oficjalnie odnaleziony postaramy się zaprezentować to wydarzenie na naszym serwisie. Podjęliśmy próby aby czadrow.pl znalazł się w gronie mediów uczestniczących w pierwszej konferencji prasowej na temat tego znaleziska.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.
Przy okazji puszczamy w obieg autorską grafikę reklamową z motywem przewodnim „złotego pociągu” i bliskość położenia sołectwa Czadrów.

Kliknij grafikę aby zobaczyć obraz w pełnej rozdzielczości.

pociagmini

Share

Zobacz inne

Leave a Comment