Wspólna droga przez życie, trwająca ponad pół wieku, to powód do wielkiej dumy. Dziś świętowano wyjątkowy jubileusz Państwa Henryki i Jana Rembiaszów, którzy zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Państwo Rembiaszowie powiedzieli sobie sakramentalne „tak” 19 lipca 1975 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamiennej Górze. Od tamtej pory ich życie nierozerwalnie związane jest z naszym miastem.
Pan Jan współtworzył historię lokalnego przemysłu, pracując w zakładach Dofama, Jedwab oraz w Kopalni Gorce. Pani Henryka z ogromnym oddaniem poświęciła się najważniejszej misji, wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu.
Rodzina, która jest ich dumą to czworo dzieci, czworo wnuków i dwoje prawnuków.
Choć Pani Henryka pochodzi z Bielawy, a Pan Jan jest rodowitym mieszkańcem Kamiennej Góry, to właśnie tutaj od ponad pół wieku tworzą swoją wspólną historię.
Takie chwile przypominają, że prawdziwa miłość to nie tylko wielkie słowa, lecz przede wszystkim codzienna obecność, wzajemny szacunek i wspólne pokonywanie trudności.
Drodzy Jubilaci, składamy Państwu najszczersze gratulacje. Życzymy kolejnych lat w zdrowiu, w otoczeniu kochającej rodziny oraz niegasnącej pogody ducha. Niech otrzymane medale będą symbolem Państwa pięknej wytrwałości.