Zlikwidowano wytwórnię narkotyków

12 czerwca 2019 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

10 czerwca 2019 roku w miejscowości Henryków w powiecie lubańskim funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu dokonali zatrzymania Łukasza K., który na terenie jednej z posesji wytwarzał znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy, a także posiadał blisko 250 gramów gotowego narkotyku.

Funkcjonariusze Policji ujawnili na miejscu prekursory oraz różnego rodzaju sprzęt i substancje niezbędne i przystosowane do wytwarzania metamfetaminy.

Zatrzymany 27-latek został następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu gdzie usłyszał zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych, a także nielegalnego posiadania sprzętu oraz prekursorów służących do produkcji metamfetaminy.

Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz również

Leave a Reply