Zlikwidowali nielegalne automaty do gier w Lubawce

W wyniku wspólnej akcji policjantów z kamiennogórskiej komendy oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczono 2 automaty do gier hazardowych. Celem podejmowanych działań jest eliminowanie nielegalnych punktów, z których czerpie się korzyści z niezgodnego z obowiązującym prawem hazardu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej siłowo, poprzez wyważenie drzwi dostali się do jednego z lokali na terenie miasta Lubawka, gdzie ujawnili dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zarekwirowane urządzenia o wartości 20 000 zł trafiły do depozytu KAS w Wałbrzychu, gdzie będą prowadzone dalsze postępowanie w tej sprawie.

Prowadzącemu nielegalny proceder, grozi wysoka grzywna oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment