Zjazd Saniami Rogatymi w Kowarach

Dnia 27 stycznia 2018 roku (sobota) po raz kolejny w Kowarach ożyje ponad 200 letnia tradycja turystycznych zjazdów saniami rogatymi.

XV Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi w Kowarach to zimowa zabawa na nietypowych saniach, która co roku przyciąga wielu amatorów śnieżnego szaleństwa z całej Polski.

Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu „Jelenia Struga MEDICAL SPA” (Kowary, ul. Podgórze 55). Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. Organizatorzy liczą na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, braku minimalnej pokrywy śniegu Organizatorzy będą rozważać możliwość zmiany terminu. Bieżące informacje wraz z regulaminem imprezy oraz formularzem zapisów dostępne na stronie kowary.pl.Share

Zobacz inne

Leave a Comment