Ze złości wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej

W miniony piątek policjanci drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w autobusie komunikacji miejskiej. Przeprowadzone działania operacyjne przez funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania jeszcze tego samego dnia 20-letniego wałbrzyszanina odpowiedzialnego za akt wandalizmu.

Z relacji zgłaszającego wynikało, iż młody mieszkaniec Wałbrzycha był bardzo niezadowolony, że na ul. Niepodległości kontroler wyprosił go z autobusu za jazdę bez biletu. Kiedy kierowca ruszył pojazdem z przystanku, mężczyzna ze złości wybił ręką jedną z bocznych szyb autobusu, a następnie uciekł. Starty właściciel firmy oszacował  na kwotę blisko 730 złotych.

20-latek trafił ostatecznie w ręce policjantów Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Podejrzany został zatrzymany nieopodal miejsca zdarzenia. W trakcie czynności procesowych przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment