Zdobywca Góry Parkowej

Dnia 16 kwietnia 2016 roku odbyła się V edycja Biegu Zdobywca Góry Parkowej, IV edycja Biegu Mały Zdobywca Góry Parkowej, II Mistrzostwa Kamiennej Góry w Nordic Walking oraz po raz pierwszy w tym sezonie Bieg Niepełnosprawnych.
Do udziału w biegu zgłosiło się niemal 300 zawodników.

Uczestnicy biegu ponownie pokonali trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta Kamienna Góra, która prowadzi przez edukacyjną ścieżkę historyczną na Górze Parkowej oraz kamiennogórskie podziemia Arado.

Trasa biegu miała dystans około 11 km., Nord Walking odbył się na dystansie 5,5 km. natomiast Bieg Niepełnosprawnych na dystansie 400 i 600 m.
Główną atrakcją trasy był odcinek prowadzący przez podziemia Arado. Jest to jedyny w Polsce bieg przełajowy, którego trasa przebiega przez tego typu sztolnie.

Wyniki biegu Zdobywca Góry Parkowej i Nordic Walking dostępne tutaj >>.

Bieg Zdobywca Góry Parkowej jest połączeniem aktywności fizycznej i promocji Kamiennej Góry. Impreza skutecznie wpisała się już w kamiennogórski krajobraz. Jest też coraz bardziej zauważalna w sportowym, amatorskim bieganiu. Każdego roku bierze w niej udział kilkuset biegaczy z Polski i z zagranicy. Imprezie towarzyszy wspaniała atmosfera oraz szereg atrakcji dla najmłodszych i dorosłych.
Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w naszym regionie a serwis czadrow.pl uczestniczy w tej imprezie od początku jej powstania.

Zapraszamy do poniższej galerii z tegorocznej edycji biegu.

Share

Zobacz również

Leave a Comment