Zdobywca Góry Parkowej

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kamiennej Góry i gości odwiedzających miasto na kamiennogórski stadion przy ul. Słowackiego w najbliższą sobotę, 14 kwietnia od godz. 11:00 do kibicowania zawodnikom VII edycji Biegu Zdobywca Góry Parkowej oraz IV Mistrzostw Kamiennej Góry w Nordic Walking. Szczególnie zachęcamy do kibicowania najmłodszym uczestnikom imprezy startującym w VI Biegu Mały Zdobywca Góry Parkowej.

Wszyscy zainteresowani startem w biegu będą mogli zapisać się jeszcze przed startem w biurze zawodów zlokalizowanym na stadionie. Limit zawodników startujących w nordic walking został już wyczerpany, jednak, w przypadku zwolnienia się miejsc, po godz. 11:30 będzie możliwość dopisania się do listy startowej.

Jest to pierwsza edycja, kiedy uczestnicy biegu zwolnieni są z opłat startowych. Możliwe jest to dzięki dofinansowaniu wydarzenia w ramach projektu: „Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem” przy wsparciu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg V A.

W związku z tym, że bieg jest całkowicie bezpłatny, zwracamy się ze szczególnym apelem do uczestników i kibiców o wpłatę środków na Damiana, który urodził się z przepukliną oponowo rdzeniową. Chłopiec potrzebuje sprzętu ortopedycznego, z którego szybko wyrasta (ortezy, wózek) oraz stałej rehabilitacji. Historię Damiana oraz link do wpłaty znajduje się na stronie www.zrzutka.pl/bx7emw.

W związku z zawodami wystąpią również utrudnienia w ruchu. Od godz. 12:00 do 13:30 zamknięte będą ulice: Nowa, Słowackiego, Piastowska, al. Prałata Książka, pl. Kościelny, Parkowa, Świerkowa, Azaliowa, Wysoka, Cegielniana (patrz mapka).

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i liczą na wyrozumiałość kierowców.

Do zobaczenia w sobotę na stadionie i na trasie biegu.

Aktualne informacje dotyczące powyższej imprezy sportowej dostępne tutaj.Share

Zobacz inne

Leave a Comment