Zdewastowali samochód. Zostali zatrzymani przez policjantów

Szybkie działania policjantów drugiego komisariatu doprowadziły do zatrzymania wczoraj po południu dwóch sprawców zniszczenia samochodu osobowego zaparkowanego przy ul. Pługa w Wałbrzychu. Podejrzani to mężczyźni w wieku 22 i 45 lat. Starszy z nich odpowie także za kradzież z włamaniem.

W minioną środę przed godziną 10 policjanci otrzymali  zgłoszenie o zniszczeniu stojącego w podwórku pomiędzy ul. Pługa, a Konopnickiej w Wałbrzychu pojazdu. Samochód miał porozbijane szyby. Straty właściciel wyliczył na kwotę około 2 tysięcy złotych.

W toku przeprowadzonych czynności procesowych na miejscu zdarzenia oraz kolejno wykonanych działań operacyjnych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, po południu obaj sprawcy w wieku 22 i 45 lat zostali zatrzymani w miejscach swojego zamieszkania w centrum miasta.

W trakcie przesłuchania policjanci ustalili również, że starszy z mężczyzn blisko 3 tygodnie temu włamał się do tego samego pojazdu i ukradł z niego radioodtwarzacz, głośniki oraz akumulator powodując straty w kwocie 800 złotych.

Obaj wałbrzyszanie przyznali się do winy, złożyli wyjaśnienia i staną teraz przed sądem. Za zniszczenie mienia młodszemu z mężczyzn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 45-latek może trafić za kraty więzienia na 10 lat w związku z popełnieniem dodatkowo przestępstwa jakim jest kradzież z włamaniem.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment