Zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierujących

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do – na szczęście niegroźnych w skutkach – kolizji drogowych. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze NIE! wszystkim wsiadającym „za kółko” pod wpływem alkoholu i przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z kierujących 54-letni mieszkaniec Mieroszowa został zatrzymany 15 marca bm. o godzinie 23:50 przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na ul. Świdnickiej w naszym mieście. Mężczyzna mając 2,25 promila alkoholu w organizmie doprowadził do zderzenia z zaparkowanym na tej ulicy innym pojazdem. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca ma dodatkowo cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi od 2011 roku.

Dzień później, także kilka minut przed północą, funkcjonariusze „drogówki” na ul. Kolejowej w Wałbrzychu zatrzymali 34-letniego wałbrzyszanina, który najpierw uderzył kierowanym przez siebie samochodem osobowym w sygnalizator świetlny, a następnie latarnię uliczną. Badanie wykazało u mężczyzny 1,98 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w trakcie kontroli odebrali mężczyźnie prawo jazdy.

Pojazdy obu kierujących zostały odholowane na parking strzeżony na ich koszt. Mężczyźni staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz w przypadku 54-latka – jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment