Na Orliku przy ulicy Lubawskiej w Kamiennej Górze odbyły się dziś (czwartek, 28 maja) zawody w piłce nożnej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
W turnieju prawo startu mieli uczniowie klas I-III (rocznik 2016) oraz młodsi. Reprezentacja szkolna składała się m.in. z 6 zawodników max. z 10, w tym min. 2 dziewczynki. Podczas rozgrywania całego meczu na boisku musiała być m.in. jedna dziewczynka.
W zawodach udział wzięło 7 szkół.
Turniej rozegrany został systemem w 2 grupach. Z grup do półfinałów awansowały po 2 drużyny. Zwycięzcy zagrali o miejsce pierwsze, natomiast przegrani o miejsce trzecie. Rozegrany został również mecz o miejsce piąte. Czas gry 8 minut.
Uczestnicy uhonorowani zostali słodkim poczęstunkiem, a dla najlepszej trójki pamiątkowe medale jednak najważniejsza była dobra zabawa i uśmiechy młodych adeptów sportu.
Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, natomiast współorganizatorem Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze.
W turnieju wystąpiły następujące szkoły:
– SP Krzeszów
– SP Pisarzowice
– SP Ptaszków
– SP 2 Kamienna Góra
– SP 1 Kamienna Góra
– SP Krzeszów
– SP Chełmsko Śląskie
Wyniki poszczególnych spotkań
Gr I
1. SP Chełmsko Śl. – SP Lubawka 0 : 0
2. SP Pisarzowice – SP Ptaszków 6 : 0
3. SP Pisarzowice – SP Chełmsko Śl. 0 : 0
4. SP Ptaszków – SP Lubawka 0 : 6
5. SP Chełmsko Śl. – SP Ptaszków 1 : 1
6. SP Lubawka – SP Pisarzowice 2 : 0
Gr II
1. SP 1 Kam. Góra – SP Krzeszów 0 : 1
2. SP 2 kam. Góra – SP Krzeszów 4 : 0
3. SP 2 Kam. Góra – SP 1 Kam. Góra 5 : 1
Mecz o V miejsce
SP 1 Kam. Góra – SP Chełmsko Śl. 2 : 0
Półfinały
SP 2 Kam. Góra – SP Pisarzowice 4 : 1
SP Krzeszów – SP Lubawka 2 : 0
Mecz o III miejsce
SP Pisarzowice – SP Lubawka 3 : 1
Mecz o I miejsce
SP 2 Kam. Góra – SP Krzeszów 2 : 0
Kolejność końcowa
1. Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra
2. Szkoła Podstawowa Krzeszów
3. Szkoła Podstawowa Pisarzowice
4. Szkoła Podstawowa Lubawka
5. Szkoła Podstawowa 1 Kamienna Góra
6. Szkoła Podstawowa Chełmsko Śląskie
7. Szkoła Podstawowa Ptaszków
Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju oraz zawodnika, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki:
Najlepsza zawodniczka: Lena Pełechaty.
Najlepszy zawodnik: Benhalima – Korzeń Adam.
Skład SP 2 Kamienna Góra: Babiuch Łucja, Zielińska Hanna, Gądek Milena, Benhalima – Korzeń Adam, Pasik Jakub, Mongiało Aleksander, Gumulak Filip, Poręba Antoni, Cymkowski Marek, Remiszewski Olaf, Wojtas Natan, opiekun – Rajmund Gądek.
Fot. MOS Kamienna Góra