Zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków

Za posiadanie i handel środkami odurzającymi odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów Wydziału Kryminalnego. Policjanci w jego mieszkaniu ujawnili prawie kilogram środka odurzającego w postaci marihuany, ponad 100 gram metamfetaminy, urządzenia do warzenia oraz porcjowania narkotyków oraz dużą ilość gotówki. Podejrzany już usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 23 lipca br. w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 45 – latka, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał znaczną ilość narkotyków w postaci marihuany oraz metamfetaminy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanego ujawniono dodatkowo urządzenia do porcjowania, warzenia i pakowania, ogromną ilość woreczków strunowych, oraz dużą ilość gotówki w postaci waluty krajowej jak również zagranicznej. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego trafił do policyjnego aresztu a nielegalny towar w postaci około 4.000 porcji marihuany, 1.300 porcji metamfetaminy oraz gotówki w ilości ponad 150.000 zł został zabezpieczony.

Po zatrzymaniu przyznał się do tego, że środki odurzające, które znaleziono u niego są jego własnością i były przeznaczone do sprzedaży. Policjanci podejrzanemu przedstawili zarzuty posiadania i handlowania narkotykami wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii do których się przyznał.

Za posiadanie narkotyków w przypadku znacznej ilości grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Osobie, która handluje narkotykami grozi natomiast kara do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze w powyższej sprawie wszczęła śledztwo. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment