Zatrzymany za rozbój z użyciem gazu obezwładniającego

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło pod jedną z jeleniogórskich galerii handlowych. Mężczyzna użył wobec pokrzywdzonego gazu obezwładniającego, uderzył go w twarz, a następnie go okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 400 zł. Niewykluczone, że zatrzymany ma na koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze. Był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy za inne przestępstwa. Teraz może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 22 czerwca br. około godziny 9.15  pod jedną z jeleniogórskich galerii.  Napastnik zaatakował pokrzywdzonego gazem obezwładniającym, uderzył go w twarz, a następnie okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 400 zł. Po zdarzeniu 21-latek uciekł.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. W trackie czynności okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy za inne czyny. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i niewykluczone, że 21-latek ma na koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz