Zatrzymany za kradzież paliwa

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kradzież z włamaniem. Zatrzymany włamał się do zbiornika z paliwem pojazdu ciężarowego. Jego łupem padło 100 litrów oleju napędowego o wartości 520 zł. Czynu tego dopuścił się w Jeleniej Górze w nocy z 16 na 17 marca br. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że zatrzymany ma na koncie więcej podobnych czynów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego  podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w nocy z 16 na 17 marca br. w Jeleniej Górze włamał się do zbiornika z paliwem samochodu ciężarowego. Jego łupem padło  100 litrów oleju napędowego o wartości 520 zł.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali 33-latka jako podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 2 pojemniki plastikowe oraz urządzenie służące do wypompowywania paliwa. Ponadto zabezpieczyli dokumenty wystawione na różne nazwiska.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółów wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został objęty dozorem policyjnym.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment