Zatrzymany za kradzież kabli telekomunikacyjnych

Za kradzież odpowie przed sądem 38 – letni mężczyzna, mieszkaniec Gminy Mysłakowice, zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży 350 m kabla miedzianego z terenu Gminy Marciszów.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dn. 14 maja br. otrzymał zgłoszenie o kradzieży kabla miedzianego z terenu Gminy Marciszów na szkodę jednego z operatorów telekomunikacyjnych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze dokonali zatrzymania przekazanego przez pracowników ochrony 38 – letniego mieszkańca Gminy Mysłakowice, do ujęcia którego doszło w chwili, gdy dokonywał załadunku przewodów do pojazdu marki Renault Kango. Pozostałe osoby uczestniczące w kradzieży oddaliły się z miejsca przed przybyciem ochroniarzy i policjantów.

W toku dalszych czynności policjanci przewieźli do tutejszej Komendy zatrzymanego mężczyznę, gdzie został osadzony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych do dalszych czynności. Natomiast skradzione mienie zabezpieczono.

Następnie zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego przedstawić 38 – latkowi zarzut kradzieży ok. 350 m kabla miedzianego linii napowietrznej wchodzącej w skład sieci telekomunikacyjnej. Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawcy za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji prowadząc czynności zmierzające do ustalenia pozostałych sprawców kradzieży.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz