Zatrzymany w Mieroszowie z marihuaną i bez uprawnień

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w Mieroszowie 33-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna jechał samochodem osobowym nie posiadając do tego uprawnień, miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany i najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia około godziny 23:10. Wałbrzyscy funkcjonariusze zauważyli na ul. Kościelnej w Mieroszowie samochód osobowy marki Peugeot, który na widok policyjnego radiowozu skierował się w stronę ogródków działkowych, a następnie zatrzymał się na poboczu drogi. W trakcie legitymowania mundurowi ustalili, że kierujący mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto funkcjonariusze ujawnili u 33-latka środki odurzające w postaci marihuany. Kierujący przyznał się do kierowania pojazdem pod ich wpływem, dlatego policjanci pobrali od niego krew do badań.

33-letni mężczyzna odpowie teraz za kierowanie bez uprawnień, posiadanie narkotyków i jeżeli potwierdzą to badania laboratoryjne, jazdę pod ich wpływem. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności  do lat 3, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment