Zatrzymany w Kowarach za kradzież auta

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie, który ukradł samochód w Wałbrzychu. Właściciel jego wartość oszacował na 2000 złotych. Auto zostało odzyskane i zwrócone właścicielowi. Okazało się, że mężczyzna dodatkowo był poszukiwany przez policjantów w Świdnicy do prowadzonego tam postępowania w sprawie kradzieży z włamaniem. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci z Legnicy, którzy pełnili służbę w Kowarach zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem.

19 stycznia br. około godziny 23.40 policjanci na ul. Matejki w Kowarach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest do poszukiwany przez  policjantów w Świdnicy do prowadzonego tam postępowania w sprawie kradzieży z włamaniem.

Po sprawdzeniu samochodu okazało się, że miał zamontowane tablice rejestracyjne z innego auta. Ponadto policjanci ustalili, że samochód, którym poruszał się 31-latek został skradziony  16 stycznia br. w Wałbrzychu. Jego wartość to 2000 zł. W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do jego kradzieży.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.  Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment