Zatrzymany sprawca kradzieży sklepowej

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 06 grudnia br. zatrzymali 37 – letniego mężczyznę sprawcę szeregu kradzieży sklepowych. Policjanci po zgromadzeniu materiału obciążającego zatrzymanego kamiennogórzanina w sprawie kradzieży w sklepie przedstawili mu zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze po otrzymanym zgłoszeniu dotyczącym kradzieży w jednym ze sklepów na terenie centrum handlowego w Kamiennej Górze dokonali zatrzymania 37 – letniego mężczyzny, ujętego przez ochronę.

Jak ustalili policjanci w trakcie interwencji sprawca dokonał kradzieży kilkunastu przedmiotów na sumę ponad 1000 zł. Były to głównie drogie artykuły do higieny i pielęgnacji ciała jak również alkohol. W trakcie czynności z udziałem zatrzymanego policjanci w jego plecaku ujawnili inne przedmioty pochodzące z kradzieży.

Sprawcę kradzieży zapoznano ze zgromadzonym przez „kryminalnych” materiałem dowodowym w sprawie. Jak tłumaczył policjantom część skradzionych rzeczy przeznaczona byłą do sprzedażny za połowę wartości rynkowej.

Do zarzucanych mu czynów przyznał się za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego sprawdzają powiązania sprawcy z innymi kradzieżami na terenie kamiennogórskich sklepów.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment