Zatrzymany odpowie za popełnienie szeregu przestępstw

Funkcjonariusze realizując działania operacyjne ustalili i zatrzymali kilka dni temu 40-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna odpowie przed sądem za zaatakowanie innej osoby i spowodowanie u niej poważnych obrażeń ciała, kierowanie gróźb karalnych, zniszczenie mienia oraz posiadanie narkotyków.

Policjanci od kwietnia tego roku poszukiwali 40-latka, który ukrywał się przed organami ścigania, po tym jak pobił mężczyznę, powodując u niego poważne obrażenia głowy oraz kierował w stosunku do innych osób groźby karalne. Ostatecznie funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca miasta przy ul. Grodzkiej. Podejrzany posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy oraz tabletek MDMA.

Podczas dalszych czynności procesowych funkcjonariusze wydziału kryminalnego z „jedynki” udowodnili 40-latkowi popełnienie przestępstwa zniszczenia mienia. Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu przy ul. Kasztelańskiej. Wtedy to nieustalony mężczyzna wskoczył na samochód osobowy i uszkodził jego dach oraz szybę czołową, a następnie uciekł.

Wałbrzyszanin podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia na 5 lat.

Źródło: Policja Wałbrzyska

Więcej policyjnych komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment