Zatrzymany nietrzeźwy kierujący, wcześniej spowodował kolizję drogową

Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Kierowca prowadził samochód nie mając do tego uprawnień z blisko ponad promilem alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 26 sierpnia br., na jednej z ulic Kamiennej Góry. Jak ustalili policjanci, nietrzeźwy kierowca na jednej z ulic Kamiennej Góry wykonując manewr cofania samochodem marki Fiat uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki Audi. W trakcie wykonywanych czynności przez dzielnicowych okazało się, że 35 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry był pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,1 promila. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ponadto w trakcie kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd którym kierował został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo zostanie ukarany za brak uprawnień do kierowania oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment