Zatrzymany między innymi za rozboje i wymuszenia rozbójnicze

Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie, który dopuścił się między innymi przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, ale również ma na koncie włamania i kradzieże. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze od lutego do kwietnia br. 21-latek groził swoim ofiarom , między innymi paralizatorem, a następnie ich okradał. Najczęściej jego łupem padał telefon komórkowy. Teraz odpowie za to przed sądem.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o rozboje, wymuszenia rozbójnicze, włamania i kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, 21-latek przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze  od lutego do kwietnia br. Mężczyzna groził swoim ofiarom paralizatorem, a następnie ich okradał. Jego łupem padały najczęściej telefony komórkowe , wymuszał za zwrot skradzionego przedmiotu od pokrzywdzonych również gotówkę. Ponadto policjanci ustalili, że mieszkając w jednym z jeleniogórskich hoteli nie zapłacił za pobyt, a wyprowadzając się ukradł kuchenkę mikrofalową oraz ekspres do kawy. Ma on koncie również inne włamania, między innymi posługiwał się skradzionymi kartami bankomatowymi oraz włamał się do jednej z jeleniogórskich piekarni.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw i ustalają kolejnych pokrzywdzonych.    Za  te przestępstwa grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment