Zatrzymano mieszkańców powiatu kamiennogórskiego

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami z KPN, Strażą Leśną Nadleśnictwa Kowary i Kamienna Góra w dniu 8 marca br. w obszarze Przełęczy Okraj prowadzili działania przeciwko osobom jeżdżącym skuterami śnieżnymi, crossami i quadami po terenach objętych ochroną.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z strażnikami prowadzą  od wielu lat działania prewencyjne skierowane przeciwko osobom poruszającym się pojazdami silnikowymi po terenach chronionych, górskich szlakach, którzy dokonują istotnej szkody przyrodniczej.

Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł. W uzasadnionych przypadkach policjanci odstępują od nakładania mandatów, a kierują sprawę do sądu.

8 marca br. mundurowi prowadząc działania w rejonie Przełęczy Okraj zauważyli 2 mężczyzn, którzy poruszali się w obszarze lasów i obszarze chronionym Natura 2000 skuterami śnieżnymi. Podjęli próbę ich zatrzymania, jednak kierowcy zlekceważyli sygnały i zaczęli uciekać. Mundurowi ruszyli za nimi. Mężczyźni uciekali po nieośnieżonych drogach leśnych, ścieżkach i łąkach. W trakcie ucieczki skuter, jednego z nich uległ awarii. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania ukrywając skuter pod gałęziami i sam się za niego chowając. Drugiego z nich funkcjonariusze zatrzymali kilka kilometrów dalej w kompleksie leśnym. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 26 i 44 lata.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione czyny przed sądem między innymi za nielegalny wjazd do lasu, niszczenie przyrody i płoszenie zwierząt.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Zatrzymano mieszkańców powiatu kamiennogórskiego”

  1. Ewita

    i co dla takiego kara 1000 zł!!! Zapłaci i będzie w oczy się śmiał.Tym nowobogackim to totalnie odbija.
    Taki jeden z drugim powinni przez rok przez parę godzin dziennie,społecznie pracować w lesie.Może wtedy by do mózgu prezesowi doszło.

Leave a Comment