Zatrzymanie na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby podejrzane o usiłowanie włamania się do kasety z pieniędzmi na terenie myjni samochodowej. Po skutecznej interwencji i zatrzymaniu okazało się, że mężczyźni mieli przy sobie narkotyki w postaci metamfetaminy oraz marihuany. Ponadto jeden z nich, z aktualnym zakazem prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 13 czerwca br. otrzymali zgłoszenie, ze na jednej z myjni samochodowej na terenie Kamiennej Góry włączył się alarm. Po przybyciu na miejsce okazało się, że trzech mężczyzn, dwóch z nich w wieku 21 lat oraz 24 – latek próbowali dostać się do kasety z pieniędzmi. Jeden z nich zaczął uciekać lecz po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. W trakcie przeszukania pojazdu jakim poruszali się sprawcy ujawniono ok. 100 porcji handlowych metamfetaminy oraz 25 porcji handlowych marihuany. Funkcjonariusze przeprowadzili 24 letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem badanie na zawartość środków odurzających w organizmie, wynik okazał się pozytywny. Mężczyzna ten posiadał również aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd. Mieszkańcy Kamiennej Góry zostali zatrzymani do wyjaśnienia w PDOZ. Policjanci dwóm z nich przedstawili zarzuty popełnienia przestępstwa, m.in. usiłowania kradzieży z włamaniem, posiadania środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu wbrew zakazowi sądowemu.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata. Niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów powoduje, że kara ta może wzrosnąć do lat 5.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
sierż. szt. Anna Słowińska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment