Zatrzymani za kradzież alkoholu w sklepie, tłumaczyli, że potrzebowali alkohol na grilla

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież w jednym z dyskontów spożywczych. Ich łupem padł alkohol o wartości ponad 2 tysiące złotych. Teraz za kradzież odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Zespołu Prewencji z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali dwóch mężczyzn 24- i 25-latka, którzy podejrzani są o kradzież alkoholu w jednym z dyskontów spożywczych na terenie Szklarskiej Poręby.

20 lipca br w godzinach południowych, dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego ukradli alkohole rożnych marek na szkodę jednego z dyskontów spożywczych na terenie Szklarskiej Poręby. Ich wartość podmiot pokrzywdzony oszacował na ponad 2 tysiące zł. Nie udało im się jednak wynieść alkoholu, zostali bowiem zatrzymani przez obsługę dyskontu.

O kradzieży została powiadomiona Policja. Sprawcy tłumaczyli się, że potrzebowali alkohol na grilla, na którego zostali zaproszeni w sobotę, po południu. Nie mieli pieniędzy, a pilnie potrzebowali alkoholu, gdyż zbliżała się godzina rozpoczęcia imprezy. Policjanci odzyskali skradziony alkohol. Teraz sprawcom grozić  może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment