Zatrzymani sprawcy kradzieży mieszkaniowej

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz policjanci z Komisariatu Policji z Lubawki 25 kwietnia br. zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży telewizora będącego na wyposażeniu jednego z mieszkań na terenie Lubawki. Zatrzymani to 42 oraz 40 – letni mężczyźni mieszkańcy Lubawki.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz policjanci z Lubawki na podstawie ustaleń dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież telewizora z jednego z mieszkań na terenie Lubawki na szkodę 53 – latka. Do zdarzenia doszło 23 kwietnia br. gdzie z jednego z mieszkań na terenie Lubawki weszło dwóch mężczyzn, skąd zabrali telewizor. Sprawcy znali się z pokrzywdzonym, gdzie już kilkukrotnie wcześniej przebywali w wymienionym mieszkaniu.

Kamiennogórscy funkcjonariusze w trakcie ustaleń wytypowali podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Jak się okazało kradzieży dokonali mieszkańcy Lubawki w wieku 40 i 42 – lat. Zatrzymanym mężczyznom do chwili obecnej na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Dodatkowo 42 – latek usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała którego dokonał również wcześniej na właścicielu okradzionego mieszkania.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego jak również to, iż 42 – letni sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa Prokuratura zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze w powyższej sprawie prowadzili działania, na wskutek który odzyskano skradzione mienie.

Za popełniony czyn kradzieży mienia sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności natomiast za spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała również do 5 lat pozbawienia wolności. O karze łącznej zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment