Zatrzymani poszukiwani nieletni

Policjanci Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry zatrzymali ukrywającą się poszukiwaną nieletnią, która wraz z innym wychowankiem innej placówki uciekli i nie powrócili do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz Zakładu Poprawczego .

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce prowadzili poszukiwania za 17 – letnią nieletnią oraz 19 – letnim wychowankiem Zakładu Poprawczego, którzy nie powrócili do swoich placówek w wyznaczonym terminie po udzieleniu im przepustek. Nieletnia 17 – letnia mieszkanka powiatu kamiennogórskiego nie powróciła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego znajdującego się na terenie woj opolskiego, natomiast 19 – late do Zakładu Poprawczego z woj. dolnośląskiego. Placówki wychowawcze fakt niepowrotów wychowanków zgłosiły w jednostkach zgodnie z właściwością miejscową.

Policjanci Komisariatu Policji z Lubawki prowadzili w tej sprawie czynności i ustalenia. Sprawdzane były miejsca i adresy, gdzie nastolatkowie mogą się ukrywać. Policjanci prowadzący tą sprawę 07 września br. otrzymali informację o miejscu ukrywania się wymienionych osób. W trakcie poczynionych ustaleń dokonano zatrzymania 19 – latka a w dalszej kolejności 17 – latki, którzy zostali przetransportowani do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment