Zatrzymani nietrzeźwi użytkownicy dróg

Policjanci Posterunku Policji z Marciszowa oraz Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 06 marca br. zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg mieszkańców powiatu kamiennogórskiego oraz zgorzeleckiego.

Funkcjonariusze Posterunku Policji z Marciszowa w przedpołudnie 06 marca br. patrolowali drogi gminy Marciszów. Zatrzymali do kontroli 64 – letniego kierowcę samochodu osobowego marki Ford z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że kierujący mieszkaniec Gminy Marciszów poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierował pojazdem znajdując się pod wpływem działania alkoholu mając ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy a za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Inny patrol Ruchu Drogowego w ten sam dzień patrolował drogi miasta Kamiennej Góry. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Rover. W trakcie kontroli pojazdu oraz 69 – letniego kierującego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego okazało się, że kierował pojazdem znajdując się pod wpływem działania alkoholu z wynikiem 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a za popełniony czyn odpowie przed sądem za co grozi mu kara wysokiej grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment