Zatrzymani na kradzieży klimatyzatora

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży zewnętrznego klimatyzatora na szkodę jednej z placówek medycznych w Jeleniej Górze. Jego wartość pokrzywdzony podmiot oszacował na 30 tysięcy złotych. Teraz grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania kradzieży dwóch mieszkańców Wrocławia w wieku 31 i 34 lata.

19 marca 2019 około godziny 18.10 na numer alarmowy policji jeleniogórskiej zadzwonił mężczyzna i powiadomił o podejrzeniu kradzieży mienia na terenie jednej z jeleniogórskich placówek medycznych. Policjanci, którzy pojechali na zgłoszenie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lata, którzy przygotowywali do kradzieży zewnętrzny klimatyzator. Nie zdążyli go wynieść, z uwagi na pojawienie się policjantów. Jego wartość podmiot pokrzywdzony oszacował na 30 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment