Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży szyn kolejowych

W dniu 9 października 2018 roku funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn na terenie nieczynnej stacji PKP w miejscowości Ogorzelec, którzy usiłowali dokonać kradzieży szyn kolejowych. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje Sąd. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 9 października 2018 roku w miejscowości Ogorzelec policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 35 lat, mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, którzy usiłowali dokonać kradzieży 365 metrów szyn kolejowych z nieczynnego szlaku kolejowego nr 345 na szkodę PKP S.A.. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia a pojazdy będące na miejscu zdarzenia VW Transporter typu laweta oraz Opel Vectra zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W toku dalszych czynności ustalono, iż od początku września br. do 8 października 2018 r. zatrzymani mężczyźni dokonali kradzieży szyn kolejowych z tego samego szklaku kolejowego o łącznej długości 400 metrów. Straty oszacowano na prawie 38 tysięcy złotych.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
sierż. szt. Anna Słowińska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment