Zatrzymani mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego. Działali w grupie przestępczej

Kryminalni z wałbrzyskiej komendy wspólnie z policjantami z Boguszowa Gorc rozbili grupę przestępczą, której członkowie na terenie województwa dolnośląskiego dokonywali kradzieży z włamaniem do automatów na myjniach samochodowych. Do sprawy zatrzymano 3 osoby, którym udowodniono 25 przestępstw, gdzie straty na chwilę obecną sięgają kilkanaście tysięcy złotych.

Wałbrzyscy kryminalni wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach na podstawie analizy i weryfikacji zebranych na miejscu zdarzenia śladów oraz zabezpieczonego monitoringów, w minioną środę, na terenie Kamiennej Góry zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania na myjniach samochodowych. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 23, 28 i 29-lat, którzy wcześniej byli już zatrzymywani za tego typu przestępstwa. W tarcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych przedmioty służące do popełnienia przestępstwa.  

Śledczy od samego początku przypuszczali, że włamania na naszym terenie to nie jedyne przestępstwa jakich dopuścili się zatrzymani. Zebrany w tej sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 25 zarzutów kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mężczyźni okradali myjnie samochodowe na terenie całego województwa dolnośląskiego m.in. w Oławie, Wrocławiu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Jeleniej Górze, Bielawie, Głogowie i Świdnicy, gdzie straty wynoszą kilkanaście tysięcy złotych.  Sprawa ma charakter rozwojowy i trwają czynności zmierzające do ustalenie kolejnych pokrzywdzonych.

Zatrzymani przyznali się do przedstawionych zarzutów i wyśnili, iż z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Prokurator zastawał wobec sprawców dozór policyjny. Mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment