Zatrzymana 30-latka za oszustwa “na policjanta”

Wspólne działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jak też funkcjonariuszy z Lwówka Śląskiego i Jeleniej Góry doprowadziły do zatrzymania 30-latki z Boguszowa-Gorc.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci wykazali związek zatrzymanej z przestępstwami skutkującymi pozbawieniem seniorów dużych kwot pieniędzy również na terenie powiatu kamiennogórskiego.

W poniedziałek 1 lutego br. w naszym regionie doszło do dwóch udanych oszustw metodą “na policjanta”, w wyniku których seniorzy z gminy Marciszów utracili łącznie 100 tys. zł.
Zatrzymana 30-latka podejrzewana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się dokonywaniem oszustw metodą “na policjanta”. Kobieta miała działać na terenie kilku powiatów województwa dolnośląskiego, pozbywając kilku seniorów ich oszczędności życia.
Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze ma podjąć decyzję w sprawie zastosowania wobec niej środków zapobiegawczych. Policjanci w dalszym ciągu badają wszelkie okoliczności tej sprawy, zwłaszcza kwestię udziału w tym procederze innych osób.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply