Zatrzymali po pościgu nastoletniego motocyklistę bez uprawnień

Świdniccy policjanci po pościgu zatrzymali 16-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek jechał bez uprawnień do kierowania, a motocykl, którym się poruszał, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując rejon miasta, zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu znacznie przyśpieszył i zaczął oddalać się, co chwilę nerwowo oglądając się za siebie.

Zachowanie kierującego jednośladem wzbudziło zainteresowanie policjantów, którzy postanowili ustalić jego przyczynę. Jadąc bezpośrednio za nim, nakazali motocykliście zatrzymanie pojazdu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jednak znaki dawane przez funkcjonariuszy przyniosły odwrotny skutek, ponieważ kierujący jednośladem, widząc je, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Mundurowi podjęli pościg za uciekinierem. Nastoletni pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, gdyż szybko został zatrzymany. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Natomiast motocykl, którym się poruszał, nie miał opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia.

Nieodpowiedzialne zachowanie młodego mężczyzny zaowocowało tym, że 16-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Dodatkowo policjanci poinformują Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku obowiązkowego ubezpieczenia. Za brak takiej polisy grożą surowe kary finansowe.

Policjanci po raz kolejny przypominają. Nie masz uprawnień do kierowania pojazdami, nie wsiadaj za kierownicę. Jedna błędna decyzja może spowodować konsekwencje prawne na wiele lat i uszczerbek na zdrowiu nie tylko u ciebie, ale u osób postronnych. Warto więc dwa razy się zastanowić, bo przecież ludzkie życie i zdrowie jest najważniejsze.

Źródło: Policja Dolnośląska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment