Zatrzymali po pościgu 19-letniego kierującego bez uprawnień

Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, wspólnie z funkcjonariuszami prewencji wałbrzyskiej komendy oraz policjantami z Głuszycy, po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania okazało się, że 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a nieletni pasażer samochodu był poszukiwany do osadzenia w ośrodku wychowawczym.

Pościg rozpoczął się w miejscowości Podlesie wczoraj około godziny 21:30. Wałbrzyscy funkcjonariusze drugiego komisariatu mieli przeczucie, iż jadący samochodem osobowym młody kierujący może być nietrzeźwy lub nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu nastolatka do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący wtedy przyspieszył i dalej kontynuował jazdę, uciekając przez Niedźwiedzicę, Zagórze Śląskie, Jugowice i Walim.

W tym momencie do pościgu dołączyły jeszcze dwa patrole: Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji w Głuszycy. Po zablokowaniu pojazdu w Rościszowie, kierujący pozostał wewnątrz samochodu, a pasażer próbował ucieczki pieszo. Obaj ostatecznie zostali obezwładnieni i zatrzymani. Pojazd trafił natomiast na parking strzeżony.

19-letni mieszkaniec Walimia w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał prawa jazdy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Okazało się, że 15-letni pasażer – także z tej miejscowości –  miał już na swoim koncie konflikt z prawem i był poszukiwany do osadzenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Starszy z nastolatków odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz m.in. za jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Młodszy z nich został osadzony już w wyznaczonym przez sąd ośrodku wychowawczym.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz