Zatrzymali na drodze leśnej crossowca. Otrzymał 1000 zł mandatu za wjazd do lasu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 16 maja br. pełniąc służbę zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który jechał przeładowanym o blisko 1800 kg pojazdem. Kilka godzin później zostali wezwani przez Straż Leśną do Janówka. Leśnicy zatrzymali na drodze leśnej crossowca. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1000 zł za nielegalny wjazd do lasu.

16 maja br. około godziny 10.20 policjanci jeleniogórskiej drogówki na ul. Podchorążych zatrzymali do kontroli drogowej  33-letniego kierującego pojazdem marki Mercedes, który przewoził drewno. Policjanci podejrzewali, że pojazd jest przeładowany. Po jego zważeniu przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Pojazd ważył 5260 kg, czyli o blisko 1800 kg za dużo. Policjanci ukarali kierowcę mandatem i zakazali mu dalszej jazdy.

Około godziny 13.00 policjanci z polecenia oficera dyżurnego pojechali do Janówka, gdzie Strażnicy  Nadleśnictwa Lwówek Śląski zatrzymali na drodze leśnej crossowca. Okazał się nim 37-letni obywatel Niemiec. Policjanci za nielegalny wjazd do lasu ukarali go mandatem w wysokości 1000 zł.

Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy Jeleniogórską Policją, a funkcjonariuszami straży leśnej Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Jawor i Złotoryja. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment