Zatrzymali kierującego niesprawnym technicznie pojazdem

Policjanci jeleniogórskiej drogówki w ramach akcji „SMOG” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego niesprawnym technicznie pojazdem. Dowód rejestracyjny został zatrzymany 8 miesięcy temu, gdyż pojazd zagrażał bezpieczeństwu, a od 7 miesięcy nie posiadał badań technicznych. Kierowca ukarany mandatem, a auto odjechało na lawecie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach akcji „SMOG” zatrzymali w Kowarach na ul. Bielarskiej do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Stan techniczny tego pojazdu już z daleka budził ich zastrzeżenia.

Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, który przewoził 2 pasażerów. W trakcie kontroli okazało się, że auto nie posiada badań technicznych od 7 miesięcy, a dowód rejestracyjny został zatrzymany 8 miesięcy temu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa.

Samochód posiał liczne usterki, elementy konstrukcyjne pojazdu były tak skorodowane, że w trackie jazdy omal się nie rozpadał, niesprawne oświetlenie, jak również budził zastrzeżenia co do emisji spalin.

Kierujący został ukarany mandatem, a pojazd odjechał na lawecie.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment