Zasady bezpieczeństwa w Karkonoskim Parku Narodowym w trakcie epidemii

Przy wejściach do Karkonoskiego Parku Narodowego pojawiły się tablice przypominające zasady bezpieczeństwa w uprawianiu turystyki w trakcie epidemii. Zespół KPN chce, aby poważnie potraktować te zasady zanim udacie się na wycieczkę w góry.

1) Pamiętajcie, że schroniska są nadal zamknięte – a to znaczy, że nie ma dostępu do toalet, bieżącej wody, do bufetu.
2) W górach nadal panują warunki zimowe, weźcie to pod uwagę przygotowując się do wycieczki. Potrzeba więcej czasu na przejście tras, szczególnie tych w lesie w reglu górnym i w strefie subalpejskiej, gdzie występuje jeszcze pokrywa śnieżna. Ciągle mamy lawinową 1.
3) Z powodu COVID-19 rozpraszamy się na szlaku – unikamy kontaktów, z innymi osobami, przy punktach kasowych i na parkingach miejmy w pogotowiu maseczkę, bufkę, szalik co zapewni zasłonięcie ust i nosa.
4) Nosimy ze sobą środek dezynfekujący – barierki i inne elementy infrastruktury w Parku nie są i nie będą dezynfekowane.
5) Prosimy, miejcie na uwadze, że teren parku to nie jest toaleta, dobierajcie czas i dystans wycieczki tak, aby sprawy fizjologiczne były załatwione przed wejściem na teren KPN.
6) Śmieci, a przede wszystkim rękawiczki i zużyte maseczki zabieramy ze sobą i wynosimy poza teren Karkonoskiego Parku Narodowego.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment