Zaproponował pomoc a później okradł – sprawca zatrzymany

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 10 kwietnia br. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży mieszkaniowej. Sprawca dokonał przywłaszczenia dużej sumy pieniędzy, oraz biżuterii na szkodę 85 – letniej kobiety.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie ustaleń dokonali zatrzymania 35 – letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież mieszkaniową na szkodę 85 – letniej samotnej kobiety. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło 09 kwietnia br. w jednym z mieszkań na terenie miasta. Samotna kobieta w związku ze swoim złym samopoczuciem udała się do sąsiedniego mieszkania znajomej, której nie zastała. W mieszkaniu jednak był młody człowiek który zaproponował chwilową opiekę oraz pomoc w umyciu okien. Samotna kobieta w zaufaniu przekazała kilka informacji młodemu człowiekowi, który je wykorzystał do popełnienia przestępstwa.

W trakcie mycia okien pod chwilową nieuwagę właścicielki mężczyzna zabrał kilka tysięcy złotych, oraz biżuterię i na chwilę pod pretekstem zmiany odzieży udał się do swojego mieszkania po czym wrócił dokończyć pracę. Jak się okazało kolejnego dnia właścicielka zorientowała się o braku swoich oszczędności. Kamiennogórscy funkcjonariusze w trakcie ustaleń wytypowali podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Zatrzymany był jeszcze w posiadaniu znacznej ilości gotówki, której część już roztrwonił. Skradzione banknoty zostały zabezpieczone a sprawca trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment