Zaproponował policjantowi 30 tys. zł łapówki

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego we wtorek 12 kwietnia br. postanowili dokonać kontroli drogowej pojazdu marki Seat, jednak kierujący nie zamierzał się zatrzymać i nie reagując na wydawane polecenia, próbował wjechać autem do garażu. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć siły fizycznej i z uwagi na zachowanie mężczyźnie założono kajdanki. Mężczyzna zachowywał się opryskliwie, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, a także nie chciał podać swoich danych. Podczas wykonywanych czynności został zbadany na zawartość alkoholu, gdzie badanie wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. 28-latek został zatrzymany, a następnie zaproponował 30 tys. zł funkcjonariuszowi za odstąpienie od czynności służbowych. Swoje zachowanie motywował chęcią powrotu do domu z powodu rozpoczęcia nowej pracy.

28-latek przyznał się do części zarzucanych mu czynów. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Przypominamy, że obietnica udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu wiąże się z odpowiedzialnością karną z art. 229 Kodeksu Karnego, za którą grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment