Zaproponował policjantom łapówkę

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem po pijanemu, a następnie aby uniknąć konsekwencji zaproponował im korzyść majątkową. Mężczyzna od razu zaproponował im 570 zł, a następnie po wypłaceniu z konta po 2000 zł. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 58-letniego mieszkańca Żar podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o próbę przekupstwa policjantów na służbie.

3 marca br. około godziny 11.45 policjanci w Sosnówce zauważyli pojazd marki Renault, którego kierujący jechał zygzakiem. Sposób jego jazdy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec Żar. Funkcjonariusze  od kierującego wyczuli wyraźni zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile.  Mężczyzna za odstąpienie od czynności zaproponował policjantom 570 zł , a po wypłaceniu z konta po 2000 zł.

58-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbę przekupstwa policjantów grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment