Zamkowe tajemnice i podziemia – historia może być fascynująca

Uczniowie klasy VId Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, wybrali się w środę, 2 listopada na wycieczkę krajoznawczą do Zamku Książ w Wałbrzychu, aktywnie włączając się do tegorocznego „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Miejskiej Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

W trakcie lekcji „Zamkowe tajemnice i podziemia”, zwiedzając książańskie podziemia z przewodnikiem Dariuszem Drzagiem, uczniowie poznawali ich tajemnice, teorie o celu ich powstania oraz tragiczną historię więźniów obozu pracy „Gross-Rosen”, których rękami te tunele zostały wydrążone. Natomiast pod opieką Beaty Ukrzewskiej poznali ponad 700-letnią historię zamku i jego mieszkańców zwiedzając m.in. apartamenty księżnej i księcia oraz najciekawsze barokowe salony z reprezentacyjną Salą Maksymiliana, a zdobytą wiedzę sprawdzali w internetowym konkursie wiedzy „Zamkowe tajemnice i podziemia”.

Poznawanie książańskich dóbr Hochbergów zakończyli w Palmiarni z ponad 250 gatunkami egzotycznej roślinności oraz mieszkającymi w niej zwierzętami, na czele z uroczymi lemurami Katta.

Opiekunami uczestników wycieczki krajoznawczej byli Monika Stawarz – wychowawczyni klasy, Robert Głód – rodzic oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Honorowy Członek PTSM.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment