Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych

Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada.

– Tradycja jest teraz mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, to w drugiej połowie listopada być może będzie można odwiedzić groby – zaapelował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Uwaga! Pogrzeby w tym okresie będą mogły się odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

Zamknięcie cmentarzy to nieodzowne działanie, by w okresie Wszystkich Świętych nie narażać dużej grupy osób na zarażenie się koronawirusem w drodze i na cmentarzu.
Premier przekonywał, że ważne jest, abyśmy nie gromadzili się w dużych grupach. Apelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach w najbliższym okresie.

Apel do seniorów o pozostanie w domach

Apelujemy o ograniczenie przemieszczania się seniorów – zwłaszcza osób po 70. roku życia. Z myślą o nich powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Lokalne ośrodki pomocy społecznej przy wsparciu wolontariuszy dostarczą niezbędne produkty do domu seniora. W ten sposób osoba starsza może ograniczyć konieczność wychodzenia na zewnątrz.

– Dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i bardzo mocnej dyspozycji. Niech wszyscy seniorzy, którzy mogą, pozostaną w domu przez co najmniej 2 tygodnie – podkreśla szef polskiego rządu.

Źródło: gov.pl

 

 

Share

Zobacz również

Leave a Reply