Zamki Czocha i Książ

Informujemy, iż w sprzedaży ukazała się książka „Zamki Czocha i Książ – Tajne kwatery Hitlera czy skarbnice III Rzeszy?” napisana przez Szymona Wrzesińskiego i Krzysztofa Urbana. Wspominamy o tym wydarzeniu ponieważ okładkę książki wzbogacają fotografie pochodzące z naszego serwisu czadrow.pl.

Autorzy opisują w książce zamek Czocha i zamek Książ, które mają ze sobą więcej wspólnego, aniżeli mogłoby się wydawać. W ich dziejach pojawia się przywódca Trzeciej Rzeszy oraz historia o wielkich skarbach przechowywanych w czasie II wojny światowej. Oba zamki położone są na skalnych wzniesieniach, w pobliżu obu funkcjonowały w okresie ostatniej wojny obozy pracy przymusowej i fabryki zbrojeniowe.

W niniejszej książce autorzy opierają się przede wszystkim na rezultatach własnych badań. Obalają liczne mity, jakie narosły wokół obu zamków dotyczących np. rzekomo skradzionych ikon z zamku Czocha lub wojennej przebudowy zamku Książ, do której naprawdę nie doszło. Wartość publikacji podnoszą fragmenty z różnych źródeł historycznych m.in. wspomnień Grundmanna, Speera, dzienników Goebbelsa, dokumentów konserwatora zabytków prowincji Dolnego Śląska oraz materiałów poświęconych Wernherowi von Braunowi z kilku archiwów amerykańskich i niemieckich.

Więcej informacji na temat książki na profilu facebook’owym autora >> i stronie Agencji Wydawniczej CB >>.

Zdjęcia znajdujące się na okładce pochodzą z galerii:
Okolica – Zamek Czocha >>
Okolica – Zamek Książ >>
Rajd Arado 2014 – Operacja Kamienna Góra >>
Rajd Arado 215 – Zamek Czocha >>

75080

Share

Zobacz inne

Leave a Comment