Zalew Kultury – Muzyka Świata

Zapraszamy na tegoroczną edycję festiwalu Zalew Kultury – Muzyka Świata”.

Już w sobotę, 9 lipca 2022 roku na terenie kamiennogórskiego zalewu wystąpi Miroca Paris. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem autorskim z Marcinem Kydryńskim.

Na scenie Zalewu Kultury:

Godz. 15 – Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim
Godz. 18 – Krzysztof Kurnyta
Godz. 19:30 – Mili Morena
Godz. 21 – Gwiazda wieczoru – Miroca Paris

W swojej ponad 20-letniej karierze artysta z Republiki Zielonego Przylądka, Miroca Paris, przez dekadę występował z Cesárią Évorą, nagrał album nagrodzony Grammy, a niedawno koncertował z Madonną i rozkwitał na scenach czterech kontynentów. Dokładnie tak, jak zawsze chciała od niego „Bosonoga Diva” – by dzielił się swoją muzyką ze światem i śmiało śpiewał historie z głębi serca. A takich Miroca ma bardzo wiele!

Czerpiąc ze swojej ogromnej wiedzy rytmicznej, w 2018 roku Miroca stworzył swoją długo oczekiwaną i docenioną przez krytyków debiutancką płytę D’ALMA – energiczną, zabawną, zaskakującą i świeżą, z tekstami w jego ojczystym języku kabuverdianu.

Przypominamy, że podczas pierwszej edycji wydarzenia Marcin Kydryński zaprezentował w Kamiennej Górze jedną z najlepszych wokalistek Wysp Zielonego Przylądka – Nancy Vieira. Reportaż fotograficzny z koncertu prezentowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment