Zalew Kultury – Miroca Paris

Na terenie kamiennogórskiego zalewu odbyła się dziś (sobota, 9 lipca) druga edycja festiwalu Zalew Kultury. Pierwszym punktem programu było spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim – dziennikarzem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów, producentem i podróżnikiem. Reportaż ze spotkania autorskiego dostępny tutaj.

Następnie na kamiennogórskiej scenie zaprezentował się Krzysztofa Kurnyta oraz Mili Morena, utytułowana gwiazda muzyki kubańskiej. Reportaż z koncertu dostępny tutaj.

Mili Morena w Polsce współpracowała m.in. z formacją Salsa Tropical Jose Torresa, Calle Sol Reya Ceballo, a teraz występuje u boku świetnych, krakowskich muzyków z zespołu Fortet.

Gwiazdą wieczoru był Miroca Paris, artysta z Republiki Zielonego Przylądka, który w swojej ponad 20-letniej karierze przez dekadę występował z Cesárią Évorą, nagrał album nagrodzony Grammy, a niedawno koncertował z Madonną i rozkwitał na scenach czterech kontynentów.

Przypominamy, że podczas pierwszej edycji Zalewu Kultury Marcin Kydryński zaprezentował w Kamiennej Górze jedną z najlepszych wokalistek Wysp Zielonego Przylądka – Nancy Vieira. Reportaż fotograficzny z koncertu prezentowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment