Załatwiała potrzeby fizjologiczne na chodniku i pobiła 71-letną kobietę

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 27-letnią mieszankę Wałbrzycha i 29- letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, którzy w minioną sobotę w Dziećmorowicach najpierw pobili 71-letnią wałbrzyszankę doprowadzając do jej upadku, a następnie wykorzystując fakt zabrali jej telefon komórkowy, który wypadł pokrzywdzonej kobiecie z kieszeni płaszcza. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą teraz przed Sądem.

Do zdarzenia doszło 1 lutego br. około godziny 9:00 w Dziećmorowicach 71- letnia mieszkanka Wałbrzycha idąc rano do piekarni zwróciła uwagę młodej kobiecie, która załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne na chodniku. To wywołało u 29-letniej wałbrzyszanki agresję. 29-latka zaczęła bić pokrzywdzoną po głowie, szarpać ją za włosy, przewróciła chodnik. Groziła 71-latce pozbawieniem życia. W całym zdarzeniu uczestniczył również 29-letni mężczyzna, który także uderzał pokrzywdzoną i nie reagował na prośby kobiety, aby zaprzestali jej atakowania. W wyniku upadku na chodnik, z kieszeni płaszcza pokrzywdzonej wypadł telefon komórkowy, który sprawcy zabrali i oddali się z miejsca. Mundurowi na podstawie rysopisu agresywnej pary,  zaledwie kilkanaście  minut po zdarzeniu dokonali ich zatrzymania oraz odzyskali skradziony telefon komórkowy.

Sprawcom za udział w pobiciu,spowodowaniu uszczerbku na zdrowi i kradzieży mienia  grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment