Zakończył się Weekend Cudów – Szlachetne Paczki trafiły do potrzebujących

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamiennej Góry już po raz siódmy uczestniczyła w akcji „Szlachetna Paczka”. W tegorocznej XX edycji projektu wsparcie otrzymało ponad 14 000 rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Koordynacją akcji na terenie SP2 zajęli się wolontariusze ze szkolnej grupy “Świetliki”. W tym roku, ze względu na pandemię, zadanie to było wyjątkowo trudne. Jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniem rodziców, uczniów, grona pedagogicznego oraz pomocy firmy Impuls i kamiennogórskiego OHP, udało się zaspokoić najważniejsze potrzeby rodziny, która zmaga się poważną chorobą oraz związaną z tym utratą pracy. Oprócz artykułów spożywczych i środków czystości zakupione zostały przybory szkolne, komputer, ręczniki, garnki, odzież i obuwie. 20 kartonów z pomocą, przygotowanych i pięknie zapakowanych przez “Świetliki”, zostało przekazanych do magazynu Szlachetnej Paczki w Boguszowie Gorcach, skąd wolontariusze dostarczyli je rodzinie. Wartość darów to ponad 6500 złotych.

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną Pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy Darczyńców, Wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczki przygotowane przez Darczyńców Wolontariusze dostarczają rodzinom podczas Finału, nazywanego Weekendem Cudów. W tym roku przypadł on w dniach 12-13 grudnia.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w przygotowanie “Szlachetnej Paczki”.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment